Студентська газета

Доброго Вам часу доби, шановний читачу! Не звертаюсь адресно до студентів і викладачів Інституту історичної освіти, бо, сподіваюсь, що ми зможемо зробити наше видання цікавим для всієї студентської громади Національного педагогічного університету! Перед Вами номер нашої газети, але, певно, треба зазначити, що кілька років тому на тоді ще Історичному факультеті вже існувала студентська газета, яка називалася СШО, але з невідомих нам причин, вона перестала виходити... Отже, можна сказати, що певним чином ми відроджуємо традиції історично-педагогічної журналістики, але, на жаль, жодних доробків, навіть археологічних, від минулого колективу до нас не дійшло, а отже ми починали нашу роботу майже з нуля... Напевно, Вас цікавить значення назви нашого видання? Що означає перша частина, думаю пояснювати не варто, а от про зміст абревіатури F.A.Q., скоріше за все, знає не кожен. Розшифровується F.A.Q. як Frequently Asked Question (з англійської - запитання, які часто задають) і використовується в сучасному інформаційному світі, як узагальнена назва текстів, що допомагають читачеві побіжно розібратися у певному предметі, так би мовити, освоїти його ази. Такі тексти здебільшого мають форму «запитання — відповідь» і мають інформаційно-ознайомлювальний характер. Ми у своєму виданні теж прагнемо відповісти на ті запитання, які можуть хвилювати сучасного студента: коли і як навчатися, де і за які гроші відпочивати, яким чином остаточно «не випадати» із культурного та політичного життя суспільства тощо... Спробуємо дати, так би мовити, поштовх до подальшого руху за певними життєвими векторами... Не дарма був обраний і девіз – Epistula non erubescit, який з латини перекладається так: «папір не червоніє», Він не означає, що ми збираємось публікувати якісь надзвичайно провокативні матеріали чи відверті фото, але ми стверджуємо, що наше видання жодним чином не підлягає «цензурі» будь-кого із адміністрації Інституту чи Університету і ми спробуємо публікувати і Ваші гострі листи, чи замітки, і власні погляди на світ, не дуже звичні для факультетської газети...

* Iгорь КРАСУЦЬКИЙ, т. в. о. редактора газети "ІстF.A.Q."

IстF.A.Q.  № 1 • 5 листопада 2007
IстF.A.Q.  № 2 • 14 грудня 2007