Напередодні 71 річниці створення НАТО ми пропонуємо Вам повправлятися у НАТОзнавстві!

Що Ви знаєте про НАТО?

Чи потрібно Україні вступати до НАТО?

Яка перспектива вступу України до НАТО?

Як спростувати найбільш поширені міфи про НАТО:

•  НАТО - агресивний блок;
  •  Членство в НАТО зовсім необов'язкове для країни. Можна залишитися нейтральними;
  •  Вступ до НАТО вимагатиме від України значних додаткових витрат бюджетних коштів;
  •  У сучасному світі немає об’єктивної необхідності існування НАТО;
  • Члени Альянсу загалом, та європейці зокрема, танцюють під американську дудку;
  • України до НАТО призведе до перетворення її на військовий табір, заповнений базами НАТО;
  • Україна буде зобов’язана брати участь в усіх військових операціях НАТО;
  • Україна як член НАТО посилатиме своїх солдатів строкової служби для участі у військових операціях Альянсу;

Чи обізнані Ви в цих питаннях?

Соціологічні дослідження показують, що станом на 2019 рік лише 21 % українців вважають себе добре поінформованими про діяльність Північноатлантичного Альянсу.

А Ви належите до цього відсотку? Протестуйте себе у натознавстві!
Пройдіть тест з 14 запитань онлайн-квізу розробленого Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» у межах проєкту «НАТО – Україна» і з’ясуйте, який ви знавець НАТО за наступним посиланням.
Для тих хто хоче знайти відповідь на перераховані вище запитання, зануритися у тему НАТО, розкрити всі аспекти діяльності альянсу пропонуємо корисний сучасний ресурс – посібник для викладача та вчителя «НАТО – сила, що захищає мирних громадян».

Електронну версію посібника можна переглянути та отримати за клікабельним посиланням.

Посібник втілює прагнення авторів зробити натознавство елементом викладання історії, політології майбутнім педагогам і самоосвіти політично активних громадян. Посібник має діалогічно-практичну спрямованість. Вправи і завдання посібника можуть бути використані як під час вивчення курсу на вибір, так і під час проведення виховних годин, занять гуртків юних істориків і журналістів.

Підготовка та видання посібника стало можливим завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «НАТО, сила що захищає мирних громадян», який виконує Всеукраїнська спілка викладачів суспільних дисциплін і громадянської освіти.
Також щира подяка співробітникам Посольства Великої Британії в Україні Світлані Яворській, Ірині Безкоровайній та Оліверу Фаірламбу за їх чуйне ставлення і допомогу. Центру інформації та документації НАТО – за консультації та натхнення.