4ernegaЧернега Петро Макарович

Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри етнології та краєзнавства, заслужений працівник освіти

Викладає дисципліни: Історія української культури, Українська культура в європейському вимірі,  Генеза духовності українського народу.

Коло наукових інтересів: суспільно – політичне життя та трудова діяльність українського народу доби Другої світової війни; масовий терор і голодомори комуністичного режиму як основні засоби поневолення України; діяльність видатних діячів державного й національного відродження, а також питання історичної освіти й українознавства.

Основні праці:

Профсоюзы Украинской ССР в годы Великой Отечественной войны (1941-1945). – Вища школа, К., 1987.;

Вклад робітників України у зміцнення воєнно-економічної могутності СРСР в роки Другої світової війни. – К.: Вид-во НПУ ім.. М.П. Драгоманова, 2004.;

Виробнича діяльність і матеріально-побутове становище робітників України в роки Другої світової війни – К.: Вид-во НПУ ім.. М.П. Драгоманова, 2006.

Етнонаціональний чинник національної політики радянського комуністичного режиму щодо українського та польського народів (1920-1940 рр.) (у співавторстві з В. Лущаєм, С. Зубченко, А. Телегузом, І. Батюк, В. Клодницьким): Колективна монографія. – К., 2020.

Україна в Другій світовій війні (у співавторстві Кучер В.І)К., Інститут змісту і методів навчання, 1998.;

Український народ у Другій світовій війні (у співавторстві Кучер В.І., Дробот І.І) - К., Школяр, 1998.;

Україна в Другій світовій війні. Посібник для вчителя (у співавторстві Кучер В.І) - К. – Генеза, 2004.

lushchayЛущай Володимир Іванович

Кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри етнології та краєзнавства.

Викладає дисципліни: Українська етнографія та фольклористика, Етнопедагогіка, Етногенез та етнічна історія українців.

Коло наукових інтересів: Коло наукових інтересів окреслюється історією Угорщини (40-і роки ХХ – початок ХХІ ст.), національною політикою Російської імперії царського, радянського та путінського періодів, проблемами української етнології, етнопедагогіки.

Основні праці:

«Угорська революція 1956 р. як наслідок загострення суспільно-політичних та соціально-економічних протиріч в Угорщині у 1949-1956 рр.»: Монографія. – К., 2008.

«Етнонаціональний чинник національної політики радянського комуністичного режиму щодо українського та польського народів (1920-1940 рр.)» (у співавторстві з П. Чернегою, С. Зубченко, А. Телегузом, І. Батюк, В. Клодницьким): Колективна монографія. – К., 2020.

TeleguzТелегуз Андрій Володимирович

кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри етнології та краєзнавства.

Викладає дисципліни: Етнології народів світу, Етнографія та етнічна історія Європи, Етнологія та етнопсихологія, Етнологія, Етноекономіка та етнополітика.

Коло наукових інтересів: історія Польщі, Білорусі та Центрально-Східної Європи (друга половина ХХ ст. – початок ХХІ ст.), етногенез, націогенез, етнічна історія народів Європи та світу, проблеми етнології, українознавства, повсякденної історії, антропології.

Основні праці:

Етнонаціональний чинник національної політики радянського комуністичного режиму щодо українського та польського народів (1920-1940 рр.). (у співавторстві П. Чернега, В. Лущай, С. Зубченко, І. Батюк, В. Клодницький). Колективна монографія. – К., 2020.

zaubchenkoЗубченко Світлана Петрівна

Кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри етнології та краєзнавства

Викладає дисципліни: Етноархеологія,  Етногеографія та етносоціологія України, Гуманітарний чинник у світовій політиці,  Історико-політична географія країн світу

Коло наукових інтересів: Проблеми суспільно-політичної історії СРСР і України новітнього періоду, проблеми національної політики радянської влади в період Другої світової війни, переселення народів з місць їх проживання, національно-патріотичне виховання сучасної молоді, проблеми розвитку краєзнавства і національного туризму.

Основні праці:

Зубченко С.П. «Національна політика радянської влади в період Другої світової війни» / Зубченко С.П. - Київ: Видавництво НПУ імені М.П. Драгоманова.  (15 др. арк.). подано до друку.

BatukБатюк Ірина Володимирівна

Аспірант, асистент кафедри етнології та краєзнавства.

Викладає дисципліни (семінарські заняття):   Українська культура в європейському вимірі, Етнологія, Етноекономіка та етнополітика

Коло наукових інтересів: актуальні проблеми української етнології; історія України 1920-1930 рр., національна політика радянського комуністичного режиму щодо українського народу; проблеми дитинства в роки Голодомору-геноциду 1932-1933 рр.

Основні праці:

«Етнонаціональний чинник національної політики радянського комуністичного режиму щодо українського та польського народів (1920-1940 рр.)» (у співавторстві з П. Чернегою, В. Лущаєм, С. Зубченко, А. Телегузом, В. Клодницьким): Колективна монографія. – К., 2020.

BrovkoБровко Людмила Віталіївна

Лаборант кафедри етнології та краєзнавства